20 Mayıs 2013 Pazartesi

Psycho-PassTeknolojinin gelişmesiyle insanların suç işleme potansiyellerini ve suç işledikleri zaman işledikleri suçun derecesini ölçebilen "Psycho-Pass" adında bir cihaz icat edilmiştir. Dominators adlı silahlar ile suçlular tespit edilerek infaz ediliyor. Dominators'un en ilginç özelliği ise suçluları belli gerginlik yani suç işleme potansiyeline göre buluyor. Değişken bir değer olmasına rağmen seviye infaz için yeterli ise ateş etme kilidi açılıyor.


    Akane Tsunemori adlı baş karakterimiz güvenlik okulundan birincilikle mezun olmuştur. Kendini unit 1 adındaki bölüğün başında bulurum. Bu birimin özelliği, üst düzey suçlu ve aynı zamanda yetenekli olan, dominators adlı silahlarla kontrol altında tutulan kişiler en oluşuyor olmasıdır. Birim suçlulardan oluşuyor ve görevleri suçluları yok etmek.
     Kendi yorumumu eklersem daha 2. bölümde olmama rağmen güzel bir tema ile ilerliyor. Şöyle ki gelecekte bizi bekleyen teknoloji az çok orada gösteriyor. Aslında bir yandan kaygı duyulmuyor değil insan suç potansiyelinin tespiti iyi mi veya kötü mü olduğu korkutucu bir şey olabilir. Neyse şimdiden iyi seyirler bende izlemeye devam edeyim.

1 yorum:

Cemil Cakmak dedi ki...

Kimisi sıkıcı bulmuş ama genel kanı güzel olduğu yönünde, ben de yakında başlamayı düşünüyorum listeye almıştım :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...