4 Şubat 2012 Cumartesi

Cowboy Bebop

Animenin Adı: Cowboy Bebop
Tür: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu , Uzay
Yapım Tarihi: Tv serisi 1998
Bölüm Sayısı: 26
Anime Haricinde ki Filmi: Tengoku no Tobira
IMDb puanı: 10 üzerinden 9.2 (adına yakışır bir oylama)
Yönetmen: Shinichiro WATANABE
Senaryo: Shinichiro WATANABE, Dai SATO, Sadayuki MURAI
Animasyon: Toshihiro KAWAMOTO, Hiroki KANNO
Müzik: Yoko KANNO


Download için tıkla:http://www.anitr.com/forum/cowboy_bebop_50_mb_mkv_turkce_altyazili_dual_dub_2626-t993.0.htmlHİKAYESİ

2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. İhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Cowboy Bebop bu olaydan 50 yıl sonra yani 2071 yıllını konu alır. Spike Spiegel ve eski polis iş ortağı Jet Black haydut avcılarıdır. Birnevi uzay kovboylarıdırlar. Bebop isimli gemileriyle haydutların peşine düşerler. haydut başına ödül aldıkları icin bu işi yapar ve gecimlerini böyle sağlarlar.
Diğer haydut avcılarından önce davranıp görevleri ilk başarabilmeye calışırlar. Her görevde başlarından ilginc olaylar gecen ikili ilerliyen bölümlerde müretabatına 2 kişi daha ekler.
Bunlardan ilki Faye Valentine kendiside bir suclu. Spike onu yakalamaya calısırken gelişen olaylar sonrasında tayfasına katılmasına izin verir. Bir diğeri ise Edward bu genc ufaklığa ise bir gezengen de rastlarlar . Edward bir bilgisayar dahisi ve cılgın bir cocuktur.

Bu anime de gecen olaylar kadar müzikleri de dikkat cekici. Anime'nin yayınlandığı yıllarda büyük bir ilgi toplamış müzikleriylede. Bu anime dünyanın dört bir yanında dikkat cekmiştir.

1 yorum:

yufkayureklikelgobekli dedi ki...

Kesinlikle müzikleri de en az anime kadar güzel. İyi bir paylaşım olmuş, izlemeyen kalmasın ^_^

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...